5 травня — Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю

      «Не забувайте дивитися на зірки, а не під ноги. Ніколи не здавайтеся. Робота дає вам сенс і мету, і життя без неї порожнє. Якщо вам пощастило знайти любов, пам’ятайте, що вона у вас є, і не кидайте її».

                                       (Стівен Хокінг, вчений та людина незламної волі)

5 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права інвалідів.       У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права та  проти дискримінації інвалідів. Інваліди, або ж люди з обмеженими можливостями, як прийнято називати цю категорію населення  в Європі, є повноцінними членами суспільства. Однак часто їх права порушуються більше, ніж права інших. Це не повинно залишатися без уваги, оскільки демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками незалежно від національності, релігії, майнового стану, стану здоров’я.

Цей день є одним із способів привернути увагу суспільства до існуючої проблеми.

За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом осіб з інвалідністю.  На жаль, щороку,  їх кількість збільшується.

Метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з їх здоров’ям,  мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час стверджує, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

Міжнародний день боротьби за права інвалідів

        Англійський фізик і популяризатор науки Стівен Хокінг.

Вчений, який через важку хворобу більшу частину свого життя провів у інвалідному кріслі, став відомий всьому світу як популяризатор науки і символ сили волі та прагнення до пізнання. Читаючи лекції, займаючись викладацькою діяльністю і будучи автором ряду книг, Хокінгу вдалося зробити складну науку фізику,  більш популярною і зрозумілою.

Надихаючі цитати Стівена Хокінга – людини, який залишається символом невгамовної сили волі:

«Намагайтеся знайти сенс в тому, що ви бачите, і задавайтеся питаннями про те, що робить можливим існування Всесвіту. Будьте допитливими, і яким би складнимне було життя, завжди є щось, що ви можете зробити, і домогтися успіху. Важливо, що ви просто не здаєтеся».

«У тихих людей – найгучніші думки».

 «Я поняття не маю, (який мій рівень IQ). Люди, які хваляться своїм IQ, – лузери».

«Сердитися на свою інвалідність – це марна трата часу. Людині потрібно ладнати зі своїм життям, і у мене це непогано виходило. У людей не буде часу для вас, якщо ви завжди злі або скаржитеся».

 «Збереження активності розуму було життєво важливим для мого виживання, так само як і почуття гумору».

«Я просто дитина, яка так і не виросла. Я все ще продовжую задавати питання «як» і «чому». І іноді я знаходжу відповіді».

«Тому наступного разу, коли хтось буде скаржитися, що ви допустили помилку, скажіть йому, що це може бути добре. Тому що без недосконалості ні вас, ні мене не існувало б».

«Моя порада іншим людям з особливими потребами: зосередьтеся на тому, що ваша інвалідність не заважає вам робити добре, і не жалкуйте про ті речі, яким вона заважає. Не обмежуйте свою душу, якщо ви обмежені фізично».

«Минуле, як і майбутнє, невизначене й існує тільки як спектр можливостей».

 «Життя було б трагічним, якби не було таким веселим».

«Якби мені довелося обирати супергероя, яким я хотів би бути, я б обрав Супермена. Він – це все, чим я не є».

«Ми знаходимося в небезпеці, ризикуючи зруйнувати себе своєю жадібністю і дурістю. Ми не можемо продовжувати думати тільки про себе на цій маленькій і все більш забрудненій та переповненій планеті».

«Я розглядаю мозок як комп’ютер, який перестане працювати, коли його компоненти вийдуть з ладу. Немає раю або загробного життя для зламаних комп’ютерів; це казка для тих, хто боїться темряви».

«Жінки. Вони – справжня таємниця».

Categories: