4 травня – Міжнародний день протидії булінгу “СТОП – БУЛІНГ!”

День протидії булінгу, присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися здобувачам освіти, вчителям, викладачам і батькам у всьому світі. Цькування з боку однолітків, є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків. За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. Водночас Україна посідає 4-е місце серед європейських країн з найвищим рівнем булінгу. На жаль, поняття булінгу поширюється і на дітей та підлітків.

Причинами дискримінаційного ставлення є: мова, стать, національність і раса, зовнішній вигляд, можливість навчання та розвитку, наявність захворювань. Найстрашніше, що булінг може проявлятися як з боку дорослих, так і від самих дітей. Важливим є те, що подібне явище в дитячому віці сприймається трагічніше і болючіше, і може стати причиною психологічної травми.

Якщо однолітки на чолі з булером, регулярно насміхаються, принижують або ховають та кидають речі дитини, штовхають, не вперше нецензурно обзивають та б’ють, викладають в соцмережах непристойні чи «відфотошоплені» знімки дитини — це є булінг! Для виключення подібного явища і його наслідків, потрібно постійно підтримувати контакт з дитиною, його викладачами та майстром виробничого навчання, в деяких випадках буде корисно спілкуватися з батьками його друзів. Потрібно брати участь у вихованні підлітків і прищеплювати їм традиційні норми моралі і благочестя.

Categories: