20 травня – День перекладача жестової мови

20 травня в Україні щорічно відзначається День перекладача жестової мови. Це професійне свято з’явилося в країні в 2009 році, коли IV пленум центрального правління Українського товариства глухих, випустив постанову про заснування Дня перекладача жестової мови.

Професія перекладачаа жестової мови в Україні не вважається престижною, вона затребувана зазвичай в спеціалізованих навчальних закладах для глухих і слабочуючих, яких у країні мало, до того ж оплата праці перекладачів жестової мови залишає бажати кращого.

Якщо вірити статистиці, в Україні на даний момент проживає близько 1,5 мільйона громадян, які страждають різними порушеннями слуху. Десята частина з них (150 тисяч чоловік) потребують допомоги перекладачів. Однак, таких фахівців на всю країну налічується трохи більше трьохсот.

 Саме, для того, щоб підкреслити внесок сурдоперекладачів у розвиток спільноти глухих, а також привернути увагу громадськості до проблем осіб з порушеннями слуху введений День перекладача жестової мови на Україні.

День перекладача жестової мови
Categories: