13 квітня – Всесвітній день рок-н-ролу

Всесвітній день рок-н-ролу (World Rock-n-roll Day) — називають святом однодумців, для яких рок-н-рол є не лише музикою, а стилем і способом життя.

Якщо в людині розвинена творча жилка, він неодмінно вибере собі професію, здатну допомогти його самореалізації. Ну, або, принаймні, знайде відповідне хобі. Однією з таких благодатних сфер є танці. Ча ча ча, самба, румба, вальс, брейк-данс, степ – безліч напрямків, де  є «розгулятися».

Щорічно 13 квітня народ по всій земній кулі відзначає День рок-н-ролу, хоча історична подія, що послужила основою для свята, відбулася днем раніше. Це танець, який має  своєрідний стильЮ і  багате минуле.

У середині 20 століття, невдовзі після Другої світової війни, люди прагнули до миру і розміреного життя. Потрясінь ніхто не хотів. Віддзеркаленням суспільних настроїв була музика того періоду — спокійна і сентиментальна. На офіційному музичному Олімпі США просувалася ідея захисту культури білих від дикої культури чорних і створуння добропорядного способу респектабельного американця.

Проте поряд з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша – гучна, ритмічна, повна життя – ритм-енд-блюз.

 Одного разу ввечері диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід взяв на себе сміливість «прокрутити» в ефірі записи в стилі ритм-енд-блюзу. А щоб не шокувати «білу» публіку, придумав йому іншу назву — «рок-н-рол». Завдяки Алану Фріду, замаскований ритм-енд-блюз зазвучав на повну силу, ставши доступним всім, незалежно від кольору шкіри.

 Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців став співак гітарист Білл Хейлі. Його коктейль з ритм-енд-блюзу, кантрі і вуличного сленгу мав приголомшливий успіх.

12 квітня 1954 Білл Хейлі (Bill Haley) записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим у новому музичному напрямку, який швидко подолало межі США і поширилося по країнах і континентах, кинувши виклик суспільству і традицій.

Серед засновників напряму був і легендарний Елвіс Преслі, який став кумиром підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування.

На початку 1960-х з’явився новий стиль в рок-н-рол — поп-рок. Ліверпульська четвірка своїми композиціями запустила у світ епідемію «бітломанії».

У 1964 році з’явилися «Rolling Stones», що відрізнялися швидким, потужним і технічним звуком.

У 1970-ті роки народився психоделічний рок, яскравими представниками якого стали групи «Pink Floyd», «Deep Purple», «Led Zeppelin», «Black Sabbath».

Це десятиліття вважають золотою епохою в розвитку рок-культури

Categories: