Історія

Історія ліцею починається з 1933 року. На базі технікуму механізації сільського господарства було організовано школу бригадирів тракторних бригад, яка готувала механізаторські кадри для МТС Дніпропетровської, Миколаївської і Херсонської областей.

Дореволюційний знімок

Згідно постанови Раднаркому УРСР від 18 грудня 1933 року на базі колишнього технікуму механізації сільського господарства створено школу бригадирів тракторних бригад. Кількість учнів – 180.

     В 1935 році проходить реорганізація школи бригадирів тракторних бригад в школу комбайнерів. Матеріальна база школи: 2 комбайни “Сталінець”, 3 комбайни “Комунар”, 7 тракторів, 1 автомобіль ГАЗ – АА.

Група комбайнерів. 1938 р.
Одна з груп, випущених школою комбайнерів.
 В третьому ряду справа на ліво (третій) – Братко П.Г.,
директор школи комбайнерів.

З 1954 року навчальний заклад починає функціонувати в системі професійно-технічної освіти як училище механізації сільського господарства, що готували водіїв для Збройних сил Радянського Союзу.

З 1954 по 1967 рр. учні професійно-технічного училища приймали найактивнішу участь в освоєнні цілинних і перелогових земель.

Урок виробничого навчання в групі трактористів. 1957 р.

А в 1966 році базовим стало Міністерство меліорації і водного господарства УРСР і училище розпочало підготовку кадрів для ПМК “Дніпробуд”, “Черкасбуд”, “Кіровоградбуд”.

В 1968 році розпочалось будівництво нової навчальної бази училища, до якої входили два навчальних двоповерхові корпуси, дві лабораторії, гуртожиток.

З 1974 року училище починає підготовку кадрів з середньою освітою, відбувається реорганізація сільського професійно-технічного училища №1 (СПТУ №1) в сільське середнє професійно-технічне училище №1 (ССПТУ №1).

Парад сільськогосподарської техніки

Наказом ОУПТО № 151 від 16.08.84 р. училище перейменовано в ОСПТУ № 31 (середнє профтехучилище). В училищі 23 кабінети, 5 лабораторій, спортивний комплекс та стрілецький тир. Кількість учнів – 700-800.

     В 1988 році колектив училища було визнано кращим серед колективів сільських професійно-технічних училищ області. Розпочалася робота по газифікації ліцею, будівництва житла для викладачів і майстрів виробничого навчання.

Відпрацювання практичних навичок на автодромі. 1983 р.

 Починаючи з 2000 року училище має ліцензію на право підготовки перукарів-модельєрів та манікюрниць.

З 2003 року заклад названо – Олександрійський професійний аграрний ліцей.

В 2011 році на території навчального закладу було відкрито два пам’ятних знаки: Меморіальний знак у пам’ять про бійців та командирів 111-ї стрілецької Олександрійської Червонопрапорної ордена Богдана Хмельницького дивізії, бійці якої загинули на висоті 154,6 м 29 листопада 1943 року (оскільки висота 154,6 метра знаходиться поряд з нашим ліцеєм), та пам’ятний знак трудової слави – трактор “Універсал-ВТЗ” з метою увіковічнення титанічної хліборобської праці.

Освітній процес в ліцеї спрямований на формування та підготовку конкурентноспроможної, самодостатньої особистості, кваліфікованого робітника, гідного спеціаліста аграрної галузі, який вміє знаходити інформацію з різних джерел й ефективно оперувати нею в усіх сферах життєдіяльності. Досягнути такого високого рівня підготовки висококваліфікованих робітників, які повністю задовольняють потреби роботодавців і заслуговують на належну оцінку, вдається завдяки тісній співпраці адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання, а також роботодавців.