Чужа війна

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…»

        Щороку 15 лютого, Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-у річницю виведення радянських військ з Афганістану. Афганська війна – це трагічна сторінка історії нашого народу. Вона забрала життя 3360 українців, з яких 80 – пропали безвісти,  залишила по собі невиліковні рани у 160 тисячах українських родин.

          З нагоди відзначення цієї пам’ятної дати, 15 лютого, в Олександрійському професійному аграрному ліцеї відбувся урок пам’яті воїнів-інтернаціоналістів «Чужа війна». На заході учні переглянули історичні кадри з документальних кіно- та відеострічок, присвячених афганським подіям: введенню радянських військ в Афганістан та виведенню. За інформацією «Управління внутрішньої політики Кіровоградської облдержадміністрації», у складі обмеженого контингенту в цій далекій  гірській країні, воювали близько 5 тисяч вихідців з Кіровоградщини, практично кожен третій з них нагороджений бойовими нагородами.  Захід супроводжували вірші про афганську війну, які декламували учениці ліцею Сахно Сніжана та Кондратьєва Діана:     Н. Вегери-Предченко «Солдатські вдови», «Ти – вічний біль, Афганістан», «Офіцери»,«Кандагар» та багато інших.

           На завершення уроку-пам’яті, всі присутні схилили голови перед світлою пам’яттю полеглих воїнів та  вшанували хвилиною мовчання тих, кому ціною власного життя довелось воювати в чужих далеких країнах.

Categories: