Сила українського народу в єдності

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць, і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні у м. Хуст. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, і  День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Categories: