Небезпечні челенджі та «групи смерті» в мережі Інтернет. Як попередити трагедію

Останнім часом, в усьому світі фіксується сплеск небезпечних челенджів у всесвітній мережі Інтернет,  збільшилась кількість спроб суїциду серед дітей та молоді. Щоб запобігати трагічним наслідкам, які викликані довірливим відношенням  до кіберзлочинців, небезпекою поширення популярних нині серед молоді,  так званих, «ігор смерті» в соціальних мережах, що призводять  до масових самогубств, чи до каліцтва. Для здобувачів освіти, в навчальних закладах,  проводяться психологом, соціальним педагогом, класними керівниками, кураторами груп, бібліотекарем профілактичні виховні бесіди, години-застереження, розповсюджується друкована продукція, пам’ятки, буклети.

         3-го березня  2021 р. в Олександрійському професійному аграрному ліцеї, для учнівської молоді викладач інформатики Василь Захарчук провів годину-застереження «Небезпечні челенджі та «групи смерті» в мережі Інтернет. Як попередити трагедію». Дата проведення  заходу обрана не випадково:  в цей день, пожвавилися пропозиції кіберзлочинців вкоротити собі віку довірливим дітям та підліткам, бо це незвичний, особливий день з повторенням “трійок”. Під час довірливої бесіди, викладач застеріг учнів  від небезпеки, що є в популярних у всьому світі соціальних мережах TikTok, Інстаграм, Facebook та іншими, ознайомив з  інформацією про так звані, «групи смерті», в яких багато підписників, в основному це діти та молодь: «Синій кит», «Море китів», «Мертві душі», «Тихий Дон», «Я в грі». F-57», «Ff 33». Порадив бути обачними та не заходити на сумнівні сайти чи сторінки в соцмережах, які обіцяють фінансову виплату чи  якусь винагороду, за те, що дитина буде виконувати незрозумілі й безглузді прохання  людей, які маскуються під будь-кого, і є по суті кіберзлочинцями. Досить часто це призводять до трагічних наслідків, навів детальні приклади.

        Викладач наголосив на те, що батьки також повинні брати участь у недопущенні подібних трагічних випадків. Вони повинні контролювати  та переглядати записи, які знаходяться на стіні дитини в соціальних мережах, вибудовувати з дітьми  довірливі стосунки та приділяти їм достатньо уваги.

Categories: